به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی شامگاه جمعه در پاسخ به اظهاراتی که دانشجویان در ضیافت افطار دفتر امام جمعه بندرعباس مطرح کردند؛ اظهار داشت:  نه چپی هستم و نه راستی؛ فقط مقام معظم رهبری را قبول دارم و هرچه غیر از این قضاوت شود قضاوت نادرستی است و به هیچ عنوان جناحی نیستم.

وی در ادامه از عدم ارتباط مستمر دانشجویان با خود انتقاد کرده و اذعان داشت: اینکه می‌گویید ارتباطمان با دانشجویان کم است را قبول دارم اما این گلایه هم وجود دارد که چرا شما دانشجویان مطالباتتان را تاکنون به گوش من نرسانده‌اید و چرا تاکنون مرا به دانشگاهتان دعوت نکرده‌اید که بسیار مشتاق حضور و ارتباط مستمر با دانشگاه‌ها و دانشجویان هستم. 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در رابطه با درخواست کمک مالی برای برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها تصریح کرد: نه تنها ما، بلکه تمام ائمه جمعه، امکان مالی کمی دارند و اگر می‌بینید که سفره افطاری پهن شده است هزینه‌اش نه از بیت‌المال است و نه از جیب بنده، بلکه این سفره و ضیافت بانی خیر دارد که آن را تامین می‌کند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی اضافه کرد: این قول را می‌دهم که  به عنوان زبان گویای شما مشکلات شما را مطرح  کنم که بی‌اثر هم نیست اما در عمل  کاری از دست من برنمی‌آید چون مقام اجرایی در استان ندارم.

وی در بخش دیگر صحبت‌ها با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری تاکید کرد: در بحث امر به معروف و نهی از منکر تذکر لسانی را فراموش نکنید که اگر به این توصیه عمل می‌کردیم قائله دانشگاه تهران برپا نمی‌شد.

امام جمعه بندرعباس ابراز داشت: جوانان و دانشجویان باید در جامعه تولید امید کنند و حقایق جامعه را بیان کنند زیرا دشمن به مردم القاء می‌کند که کاری نکرده‌ایم و به جایی هم نمی‌رسیدم اما ما باید بگوییم که همه کار کرده‌ایم و به همه جا خواهیم رسید. 

نعیم‌آبادی خاطرنشان کرد: جوان خیر خواه است و چه  تند حرف بزند و چه کند از روی خلوص نیت و دلسوزی است پس بر شما است که بیانیه گام دوم انقلاب را با دقت بخوانید و بدانید اگر مردم به فرامین رهبری مو به مو عمل کنند آینده‌ای درخشان خواهند داشت.

انتهای پیام/88037/