به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، بخش بسته خبری که دربرگیرنده مهم‌ترین اخبار استان یزد از رسانه‌های گوناگون است، به‌صورت روزانه در صفحه‌ی استان یزد خبرگزاری فارس منتشر خواهد شد.

مهم‌ترین اخبار روز شنبه ۲۹ تیرماه که در رسانه‌های استان یزد منتشر شد به شرح زیر است:

*فراخوان استانداری یزد برای انتخاب مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری

فداکار، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد: اولین بار در استانداری یزد برای انتخاب مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری فراخوان داده شد.

امیدواریم با این فراخوان که با نظر و تائید استاندار ‌یزد صورت گرفت؛ به ایجاد فرصت‌ برابر مبتنی بر شایسته‌سالاری که مرتبط با یکی از محورهای حکمرانی خوب است نزدیک شویم.

*برخورد با قریب ۷۰۰ فقره تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی در تفت و مهریز

آخوندی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد: ما با تصرف و تخریب با جدیت و قاطعیت داریم برخورد می‌کنیم مثلاً در سال گذشته چیزی نزدیک به 700 فقره پرونده تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی داشتیم که بیشتر آن‌هم در محدوده شهرستان‌های ییلاقی تفت و مهریز است.

تأکیددارم مردم شریف تفت یا دیگر شهرستان‌ها اگر احساس می‌کنند عرصه‌ای را کسانی دارند تصرف یا تخریب می‌کنند به ما اطلاع بدهند همکاران ما می‌روند بر اساس نقشه و مستندات بررسی می‌کنند.

*معادن و راه‌های دسترسی آن‌ها منشأ ریز گردهای استان یزد

آخوندی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد: کلاً در سطح استان بیشترین حجم معادن ما ازنظر کمی و تعداد در محدوده اردکان است همه این معادن هم حداقل یک‌راه دسترسی دارند که باید مجوز بگیرند.

 حتی برای راه دسترسی هم باید ازنظر پروانه معدن مجوز بگیرد، به همین دلیل هم خود معدن هم راه دسترسی اگر غیراصولی و غیرفنی باشد خودش منشأ ریزگرد می‌شود.

در سال گذشته چیزی حدود 11 درصد استعلام سازمان صمت را پاسخ مثبت دادیم و چیزی حدود 89 درصد مخالفت شده است.

*آغاز فرآیند ثبت جهانی سرو ابرکوه

کاظمی نسب فرماندار ابرکوه: کارگروه هماهنگی بین بخشی اثر ملی سرو ابرکوه با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی کشور تشکیل‌شده است و فرایند ثبت جهانی درخت دیرزیست ابرکوه در قالب زنجیره درختان دیر زیست کشور از سوی مدیرکل میراث استان پیگیری می‌شود.

*مصرف آب در یزد ۲۳ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی یزد به افزایش ۲۳ درصدی مصرف آب از سوی شهروندان این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ خبر داد و آن را زنگ خطری برای کم‌آبی این ماده حیاتی در استان برشمرد. / ایرنا

*افزایش۲۹ درصدی شهریه مهدهای کودک یزد

پایدار، معاون اجتماعی بهزیستی استان یزد: شهریه مهدهای کودک استان یزد 29 درصد افزایش‌یافته است.

افزایش شهریه با توجه به رتبه‌بندی یک ستاره تا چهار ستاره مهدهای کودک است که میزان مبالغ به‌زودی به مدیران مهدها اعلام می‌شود.

*نام‌گذاری خیابانی به نام دکتر مجیبیان در یزد

در جلسه امروز شورای اسلامی شهر یزد؛ حدفاصل بلوار صیاد شیرازی متصل به میدان ابن‌سینا به سمت بلوار شهید قندی، به نام خیابان دکتر مجیبیان نام‌گذاری شد.

افتتاح خانه کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست یزد

خانه کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بد سرپرست ویژه پسران بالای 15 سال هم‌زمان با گرامیداشت هفته بهزیستی در یزد افتتاح شد.

*۳۲۰ نیروی جهادی یزد در مناطق سیل‌زده حضور یافتند

مسئول بسیج سازندگی یزد گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون ۶۰ گروه جهادی از این استان به استعداد ۳۲۰ نیروی مردمی از قشرهای مختلف بسیج برای انجام فعالیت‌های عمرانی، فرهنگی و محرومیت‌زدایی عازم استان‌های لرستان، گلستان و خوزستان شدند.

*حضور ۳۰ هزار نفر در برنامه‌های اوقات فراغت کانون مساجد یزد

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد، گفت: حدود 30 هزار نفر در برنامه‌های اوقات فراغت 600 کانون فرهنگی هنری مساجد استان یزد شرکت کردند.

*کشف ۳۱۴ کیلوگرم مواد مخدر در یزد

افخمی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر یزد: در دو عملیات ایست و بازرسی جداگانه، ۳۱۴ کیلوگرم مواد مخدر شامل ۲۸۱ کیلوگرم تریاک و ۳۳ کیلوگرم حشیش از دو دستگاه خودرو عبوری در این استان کشف شد.

دو متهم که قصد انتقال مواد یادشده را از جنوب کشور به تهران را داشتند، دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند./ایرنا

*شناسایی مرد زن نمای فالگیر با ترفند درمان ناباروری در یزد

رئیس پلیس فتا یزد بابیان این‌که افراد باید مراقبت دام کلاه‌برداری اینترنتی با ترفند درمان ناباروری با فال‌بینی و دعانویسی باشند،‌گفت:‌ مرد زن نمای فالگیر که با هویتی کاذب در اینستاگرام کلاه‌برداری می‌کرد در یزد شناسایی و دستگیر شد.

*قهرمانی صادقیان پور تکواندوکار یزدی در مسابقات آسیایی

سعید صادقیان پور پاراتکواندوکار وزن 61- کیلوگرم (K42) کشورمان موفق شد عنوان قهرمانی پنجمین دوره مسابقات آسیا 2019 را به نام خود ثبت نماید.

*داوطلبی ۲۶۰ نفر برای حضور در تیم شهید قندی یزد

محمود انصاری سرپرست تیم فوتبال شهید قندی یزد: تست بازیکنان علاقه‌مند برای حضور در این تیم با حضور ۲۶۰ نفر به مدت سه روز در زمین شماره ۲ ورزشگاه شهید نصیری این شهر برگزار شد.

۹۰ درصد شرکت‌کنندگان بازیکنان بومی و بقیه غیربومی بودند. با صلاحدید کادر فنی برحسب نیاز ۲۸ بازیکن موردنیاز انتخاب شدند که اسامی آن‌ها بعد از عقد قرارداد رسمی اعلام می‌شود./ایرنا

پایان پیام/۹۰۰۱۷